شرایط نمایندگی آریاپرداز

۱۳۹۸/۷/۲۰
۰ نظر

به نام ایزد یکتا

آریا پرداز با تجربه 12 ساله در حوزه تجارت الکترونیک به عنوان یک شرکت پیشرو شناخته میشود , آریاپرداز با ایجاد یک تعامل با انواع کسب و کارهای مختلف اقدام به تولید نرم افزار و راه کارهای تجاری سودآور نموده است. این تجربه و دانش , سبب آن شد تا اریاپرداز اقدام به ارائه نمایندگی در سرتاسر کشور نماید . نمایندگان آریاپرداز کاملا مستقل میباشند و میتوانند خدمات آریاپرداز را در قالب نام اختصاصی خودشان ارائه دهند . آریاپرداز دوره های آموزشی ویژه برای نمایندگان تدارک میبیند , آموزش سبب میشود تا نمایندگان بهتر بتوانند اقدام به فروش نمایند و میزان سودآوری بیشتری داشته باشند. ایجاد شبکه فروش نمایندگان آریاپرداز علاوه بر اشتغال زایی , کمک به توسعه تجارت الکترونیک در ایران مینماید.

اطلاعات نرم افزار باشگاه مشتریان

۱۳۹۸/۷/۱۳
۰ نظر

اولین سوال قبل از راه اندازی یک باشگاه مشتریان این است که شما به دنبال چه هستید , آیا باشگاه مشتریان برای کسب و کار شما نیاز است یا خیر ؟ آیا شما امکان پیاده سازی یک سری سیاست برای کسب و کار خود را دارید ؟ شما قادر هستید برنامه های مربوط به سیاست فروش را به مدت حداقل برای 6 ماه اجرا کنید یا خیر ؟ این سوالات را بپرسید و اگر پاسخ شما مثبت بود ادامه بدهید , اینجا هیچ تغییر آنی قرار نیست اتفاق بی افتد و این را بدانید باشگاه مشتریان قرار نیست تمام مشکلات شما را رفع کند , این موارد و مسائل درج شده بر اساس تجربه 15 ساله بازاریابی و فروش به همراه ارتباط مستقیم 7 ساله با مدیران کسب و کارهای مختلف تنظیم گردیده و در اختیار شما سروران گرامی قرار میگیرد.

تعریف لویالتی

۱۳۹۸/۷/۱۳
۰ نظر

تعریف لویالتی

لویالتی مفهومی است که درهرکشور وفرهنگی در جهان مطرح است.لویالتی به معنای وفاداری به یک شخص، کشور، گروه و یا ملت می باشد. البته کاربرد این مفهوم بسیار وسیع است و در مورد اینکه  وفاداری به چه چیزهایی را لویالتی می نامند نظرات متفاوت می باشد.

در لغت نامه آکسفرد لویالتی اینگونه تعریف میشود: کیفیت وفادار بودن به کسی یا چیزی. و لویال عبارت است از: حمایت و پشتیبانی ثابت و استوار به شخص یا نهاد.

مریام وبستر،این تعریف را اضافه میکند کاربر پسند بودن مترادف لویالتی(وفاداری) است و لویالتی اغلب به عنوان کیفیت وفادار بودن در نظر گرفته می شود.

آیا کسب و کار من نیاز به باشگاه مشتریان دارد ؟

۱۳۹۸/۷/۱۳
۰ نظر

اولین سوال قبل از راه اندازی باشگاه مشتریان این است که شما به دنبال چه هستید , آیا باشگاه مشتریان برای کسب و کار شما نیاز است یا خیر ؟ آیا شما امکان پیاده سازی یک سری سیاست برای کسب و کار خود را دارید ؟ شما قادر هستید برنامه های مربوط به سیاست فروش را به مدت حداقل برای 6 ماه اجرا کنید یا خیر ؟ این سوالات را بپرسید و اگر پاسخ شما مثبت بود ادامه بدهید , اینجا هیچ تغییر آنی قرار نیست اتفاق بی افتد و این را بدانید باشگاه مشتریان قرار نیست تمام مشکلات شما را رفع کند , این موارد و مسائل درج شده بر اساس تجربه 15 ساله بازاریابی و فروش به همراه ارتباط مستقیم 7 ساله با مدیران کسب و کارهای مختلف تنظیم گردیده و در اختیار شما سروران گرامی قرار میگیرد.

برخی مزایا داشتن باشگاه مشتریان

۱۳۹۸/۷/۱۳
۰ نظر

۸۰ درصد درامد ثابت یک مجموعه از مشتریان ثابت تامین میشود , برای رشد و دستیابی به سود بیشتر باید تعداد مشتریان ثابت شما بیشتر شود. سیستم لویالتی و یا وفادار سازی مشتریان به شما این امکان را میدهد تا به تعداد مشتریان ثابت خود اضافه کنید و مشتریان قدیمی خود را هم حفظ کنید تا کمترین ریزش را داشته باشید. استفاده از یک crm جهت حفظ مشتریان و تثبیت وضعیت کنونی برای ارتقا در آینده بسیار مثمر ثمر خواهد بود و شما خواهید دید یک باشگاه مشتریان چگونه رشد مجموعه شما را سرعت خواهد بخشید. در سیستم نرم افزار باشگاه مشتریان آریا پرداز نرم افزار به همراه دستگاه کارت خوان و کارت های مغناطیسی به صورت یک پکیج کامل در اختیار شما قرار میگیرد. نرم افزار باشگاه مشتریان آریا پرداز بر اساس بازارسنجی و نیاز کسب و کار و مشاغل ایران طراحی گردیده که خدمات ما شامل آموزش رایگان , بروز نمایی سیستم بک آپ گیری مداوم و روزانه، برنامه ریزی سیستم، طراحی کارت، نصب دستگاه کارت خوان رایگان، استراتژی گذاری فروش، برای خریداران سرویس نرم افزار میباشد.کارت های ارائه شده توسط آریا پرداز دارای بالاترین سطح کیفیت بوده و کاملا از جنس کارت های بانکی چاپ شده در ایران میباشد. .شما با تماس با آریا پرداز میتوانید از قیمت ها آگاه شوید استعلام قیمت از طریق تماس تلفنی و از طریق شماره تماس زیر قابل انجام هست .

تلفن:  ۰۲۱۴۴۸۷۴۶۲۶ تلفن همراه: ۰۹۳۳۱۲۰۰۹۲۰ محمدی